Pielęgnacja cery naczynkowej - najskuteczniejsze sposoby
Coraz więcej kobiet skarży się na nieestetyczne “pajączki” oraz rumień na skórze, które są jednymi z najbardziej charakterystycznych cech dla cery naczynkowej. Czy wiesz jednak jak powinna wyglądać pielęgnacja cery naczynkowej? Sprawdź nasz poradnik, jak dbać o skórę naczynkową, aby odwdzięczyła się pięknym wyglądem i przez długi czas zachowała jędrność oraz blask.
Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?
Cerę naczynkową wyróżnia płytko unaczyniona skóra oraz mało elastyczne naczynia krwionośne. Takie połączenie to gotowy przepis na “pajączki”, czerwone plamy oraz rumień, które spędzają sen z powiek wielu pań. Popękane i rozszerzone naczynka najczęściej występują w okolicy nosa, policzków, czoła oraz brody. Bardzo często towarzyszy im uczucie ściągnięcia, świąd oraz pieczenie. Ten typ cery może występować w każdym jej rodzaju, ale najczęściej spotykany jest przy skórze suchej oraz wrażliwej. Jeśli jesteś jedną z posiadaczek cery naczynkowej, z pewnością zauważyłaś, że twoja skóra jest także cienka, delikatna oraz nadwrażliwa. Wystarczy nagła zmiana temperatury, silne emocje, a nawet ostre przyprawy, aby zauważyć negatywne objawy na skórze, jak na przykład intensywniejsze zaczerwienienie. Wszystkie powyższe cechy powodują, że pielęgnacja cery naczynkowej musi być dokładnie przemyślana i nacelowana na niwelowanie istniejących już objawów oraz prewencję.
Eksfoliacja kwasami - profesjonalna pielęgnacja cery naczynkowej
Domową pielęgnację cery naczynkowej warto uzupełnić o zabiegi gabinetowe, które charakteryzują się zarówno intensywniejszym, jak i spersonalizowanym działaniem. Z tego powodu, zabiegi pod okiem kosmetologa są bardzo ważne w pielęgnacji cery borykającej się z pajączkami i rumieniem. BodyBar oferuje duży wybór eksfoliacji, a więc pakiet zabiegów kwasowych, które poprawią gęstość oraz wygląd skóry naczynkowej.
Kwas glikolowy
Doskonałym wyborem w przypadku cienkiej i delikatnej cery naczynkowej jest eksfoliacja kwasem glikolowym. Zabieg z jego wykorzystaniem pozwala na zwiększenie grubości skóry właściwej nawet o 25%. Z tego powodu powyższy peeling sprawdzi się także jako prewencja przeciwstarzeniowa. Ponadto kwas glikolowy zapobiega ucieczce wody z naskórka, wygładza blizny potrądzikowe oraz zmniejsza rozszerzone pory.
Kwas mlekowy
Kolejną propozycją jest peeling z wykorzystaniem kwasu mlekowego. Dzięki niemu ograniczysz przebarwienia, zmniejszysz widoczność blizn potrądzikowych i pozapalnych. Ponadto eksfoliacja z kwasem mlekowym pobudza produkcje kolagenu i elastyny, a w efekcie poprawia elastyczność skóry oraz wygładza drobne zmarszczki.
Kwas askorbinowy
Ów antyoksydant wzmacnia ściany naczyń krwionośnych poprzez stymulację ukrwienia skóry. Dzięki temu ograniczymy powstawanie nowych pajączków i rumieni. Zabieg na bazie kwasu askorbinowego wspomaga procesy odpowiadające za syntezę kolagenu. Dzięki temu poprawia elastyczność, jędrność skóry, w efekcie spłycając istniejące już zmarszczki. Eksfoliacja z witaminą C będzie dla ciebie dobrym wyborem także jeśli borykasz się ze stanem zapalnym skóry, podrażnieniami czy suchością skóry.
Kwas laktobionowy
Pielęgnacja cery naczynkowej zdecydowanie nie jest łatwa, w szczególności jeśli jest ona dodatkowo wrażliwa. Jeśli twoja skóra posiada te dwie cechy, peeling z kwasem laktobionowym będzie dla ciebie odpowiedni. Jak działa ów zabieg? Zmniejsza on rozszerzone pory i naczynia krwionośne oraz ogranicza tworzenie się “pajączków. Co istotne, eksfoliacja kwasem laktobionowym może być wykonywana przez cały rok.
Kwas migdałowy
Peeling kwasem migdałowym sprawdzi się u osób posiadających cerę wrażliwą oraz suchą, gdyż powyższy składnik wykazuje silne działanie nawilżające. Stymuluje on produkcję kolagenu uelastyczniają skórę i spłycający blizny. Działa także złuszczająco oraz poprawia koloryt cery.
Jeśli nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować - bez obaw. Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiedni zabieg. Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228. Zapraszamy!