Mikrodermabrazja - tajemnica pięknej skóry
Czym jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest to bezinwazyjny zabieg mechanicznego złuszczania zrogowaciałego naskórka za pomocą mikropeelingu. Można wyróżnić kilka rodzajów mikrodermabrazji - korundowa, diamentowa oraz wodno-tlenowa.
Korundowa odbywa się za pomocą mikrokryształków korundu lub glinu, które ścierają zrogowaciały naskórek. Jest ona silniejsza od mikrodermabrazji diamentowej oraz wodno-tlenowej, dlatego skóra po niej może być lekko zaczerwieniona. Wskazana szczególnie podczas walki z przebarwieniami, bliznami po trądziku oraz zmarszczkami.
W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się ścierające głowice diamentowe. Zabieg jest przeznaczony szczególnie dla skóry podatnej na podrażnienia i skłonnej do alergii. Jest dużo delikatniejsza niż mikrodermabrazja korundowa.
Jeśli zależy ci na dotlenieniu skóry, a także pozbycia się nadmiernego łojotoku, wybierz delikatny zabieg mikrodermabrazji wodno-tlenowej, inaczej oxybrazji. Jest to najdelikatniejszy rodzaj mikrodermabrazji, ponieważ wykorzystuje się w niej tlen i sól fizjologiczną. Świetnie sprawdzi się osób walczących ze stanem zapalnym skóry, ponieważ sól fizjologiczna łagodzi reakcje zapalne, a tlen pomaga w zabijaniu bakterii trądzikowych.
Nim zdecydujemy się na zabieg mikrodermabrazji, kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad kosmetologiczny, a także ocenić stan skóry. Skóra przed mikrodermabrazją powinna zostać odpowiednio oczyszczona. A po wykonanym zabiegu kosmetolog nakłada odpowiednią dla skóry maskę łagodzącą.
Zabieg można wykonywać na twarz, okolicę szyi i dekoltu, a także plecy. Efekty widoczne są już po 6-10 zabiegach wykonywanych co 2-4 tygodnie.
Mikrodermabrazja – przeciwwskazania do zabiegu
Mikrodermabrazja jest delikatna i małoinwazyjna, jednak posiada również kilka przeciwwskazań. Między innymi należą do nich choroby skóry typu: łuszczyca, trądzik różowaty, nowotwory i zakażania bakteryjnie. Zabiegu nie powinno się także wykonywać w miejscach, gdzie posiada się blizny.
Najlepszym okresem na wykonywanie mikrodermabrazji jest jesień i wiosna. Skóra po zabiegu może się lekko łuszczyć, dlatego nie jest zalecane wykonywanie jej mroźną zimą i upalnym latem.
Czy coś może pójść nie tak?
Jedynym, ale bardzo rzadkim skutkiem ubocznym mikrodermabrazji może być powstanie rumienia, który szybko zniknie samoistnie.
Chcesz na nowo cieszyć się zdrową, pełną blasku cerą? Już dziś umów się na zabieg mikrodermabrazji i pożegnaj problemy skórne. Zapraszamy do Bodybar, gdzie przeprowadzimy profesjonalny zabieg mikrodermabrazji, dopasowany do potrzeb Twojej cery. Umów się już dziś.